سه‌شنبه, 21 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۲:۳۸:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 33
  • کد خبر : ۱۵۰۵۶
پیام تبریك مشترك شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بیجار به مناسبت روز عرفه و عید قربان

پیام تبریك مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بیجار به مناسبت روز عرفه و عید قربان

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بیجار، احسان بهاری و محمدرضا شهبازیان در پیامی روز عرفه و عید قربان را به مردم مومن بیجار تبریک گفتند.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

روز عرفه از اعیاد عظیم و بزرگ است  و روزی است که حق تعالی  که خدا درهای مغفرت و رحمتش را بر بندگان خود می گشاید و بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده  و سفره های  وجود و احسان خود را گسترانیده  و شیطان در آن روز  خوار و حقیر تر و در خشمناکترین  اوقات خواهد بود.

روز عرفه روز بزرگی است روزی است که امام سوم ما، حضرت امام حسین (ع) در آن روز در سرزمین عرفات دست به دعا برداشته و با اشک و ناله  با خدای خود  مناجات می کرد. امام پنجم ما، حضرت امام محمد باقر (ع) در روز عرفه  دو دست خود  را به سوی آسمان  بلند کرد و با خدا راز و نیاز کرد یعنی امامان ما هم برای روز عرفه ارزش زیادی قائل بودند و سفارش می کردند که مسلمانها این روزها را از دست ندهند.

عید قربان پاک‌ترین عیدها و عید سرسپردگی و بندگی است. عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش و نزدیک شدن دل‌هایی است که به قرب الهی رسیده‌اند. عید قربان عید بر آمدن روزی نو و انسانی نو است و از آن رو عید نامیده شده است که بندگان را از تعلقات رهانیده و مهیای عروج می‌سازد.

 عید سعید قربان به عنوان باشکوه‌ترین و زیباترین جلوه تعبد و اطاعت در برابر معبود و عالیترین مرحله بندگی و عبودیت به درگاه حضرت باری تعالی است. عالی ترین شور در یک انسان ایمان است و حج بلندای بیکران ایمان انسان به خالق یکتاست و اهدای قربانی به آستان دوست، محو کامل خودمداری و خودخواهی و صحنه تلاش مداری، کمال و عدالت جویی است که در عید قربان تجلی یافته است.

به مناسبت روز نهم ذی الحجه، روز پر فضیلت و معنوی عرفه و روز دهم ذی الحجه عید سعید قربان را به عموم مسلمانان ملت شریف و مسلمان ایران و مخصوصا مردم بیجار تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بیجار

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0